Papierowy prezent dla babci pod choinkę

Wszyscy kochamy nasze babcie. Opiekowały się nami w dzieciństwie, rozpieszczały i dawały upominkami. Po latach to my chcemy się odwdzięczyć i uszczęśliwić je prezentem. Jednak jego wybór wcale nie jest łatwy, często nie mamy pojęcia co kupić. W poniższym artykule przedstawiamy pomysły na Prezent dla babci na święta – wysokiej jakości w postaci książek.

Sentymentalna podróż

Każdy z nas zna mnóstwo opowieści naszych babć o ich przeszłości, młodości, dzieciństwie. Szkolne opowieści, pierwsze miłości, podróże to tylko jedne z wielu dobrze znanych nam tematów. A co gdyby jeszcze bardziej ożywić wspomnienia za pomocą lektury? “Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?” autorstwa Kazimierza Kunickiego i Tomasza Ławeckiego to książka o tym jak nasi rodzice i dziadkowie jeździli na wakacje w latach ich młodości. Mnóstwo historii o wyjazdach krajowych i zagranicznych, opisy modyfikacji kultowych pojazdów. Wszystko to z pewnością wywoła uśmiech na twarzach seniorek.

Romans

A może coś z bardziej klasycznych gatunków, jednak w lekko zmienionej formie? W większości biblioteczek naszych babć znajdziemy sporo książkowych romansów. Popularne pozycje, które trafiają w gusta prawie wszystkich kobiet. Jeżeli wasza babcia nie czytała jeszcze arabskiej sagi autorstwa Tanyai Valko, święta to doskonała okazja aby podarować jedną z tych książek. Pierwsza część nosi tytuł “Arabska żona”. Opowieść o Polce wychodzącej za mąż muzułmanina to połączenie romansu, dramatu oraz kryminału. Bestseller, po który sięgnęło tysiące czytelniczek, doczekał się wielu kontynuacji. Obecnie z serii dostępnych jest siedem części. Kolejne z nich mogą stać się prezentem dla babć na kolejne okazje i święta.

Na wesoło

Nie wstydźmy się podarować w książce trochę pikanterii. Zygmunt Miłoszewski znany z kryminałów i powieści science fiction ma na swoim koncie także humorystyczną, lekko erotyczną powieść miłosną, obsadzoną w roku 1963 oraz współcześnie. “Jak zawsze” to lektura od której babciom ciężko będzie się oderwać, a w dodatku nieraz wywoła na ich twarzach szeroki uśmiech.